Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

V Austrálii udělili vysoké pokuty účastníkům mše za porušení opatření

on

Vysoké pokuty udělila australská policie návštěvníkům jedné bohoslužby na předměstí Sydney, protože během shromáždění porušily platné omezení související s pandemií koronavirus.

Informovala o tom v pondělí agentura DPA.

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
Dohromady 30 věřících muselo zaplatit pokutu ve výši 1 000 australských dolarů (610 eur).

Samotnému kostelu, kde se bohoslužba konala, uložili místní úřady peněžitý trest ve výši 5 000 australských dolarů (3 000 eur), uvedla v pondělí policie v australského státu Nový Jižní Wales.

Mše se uskutečnila v neděli ve večerních hodinách v části Blacktown na západě města Sydney. Policie dostala tip, že se tam koná nelegální bohoslužba a v kostele našla celkem 60 věřících včetně dětí.

V Sydney a jeho okolí platí v důsledku nárůstu počtu případů nakažení koronavirus už osm týdnů přísný uzamčení, který nedávno prodloužili až do konce září, připomíná DPA. Obyvatelé mohou opustit své domovy jen za určitých podmínek a v platnosti jsou i omezení nočního vycházení.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK
Delta se šíří, Nový Zéland prodlouží uzamčení o čtyři dny
Čtěte
Stát Nový Jižní Wales v pondělí zaznamenal již třetí den po sobě více než 800 nových případů nákazy. Přes víkend protestovali v různých částech země tisíce lidí proti přísným omezením. Při demonstracích došlo ik násilným potyčkám s policií.

Austrálie s 25 miliony obyvatel je do značné míry izolovaná již od března 2020 a dlouhý čas pandemii úspěšně zvládala, is pomocí přísných opatření, konstatuje DPA.

V důsledku šíření vysoce nakažlivého koronavírusového variantu delta a zpomalené očkovací kampaně se však v zemi množí infekce a úřady zavádějí Lockdown.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...