Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Delta se šíří, Nový Zéland prodlouží lockdown o čtyři dny

on

Nový Zéland prodlouží o čtyři dny celostátní uzamčení, který zavedli minulý týden poté, co se tam vyskytl první případ komunitního přenosu koronavirus SARS CoV-2 za poslední půlrok.

Oznámila to v pondělí premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová, informovala stanice ABC News.

V Aucklandu potrvá uzamčení do konce srpna
Celostátní uzamčení tak na Novém Zélandu potrvá do tohoto pátku (27. srpna), kdy vláda opět posoudí pandemickou situaci a rozhodne, zda se uzamčení bude prodlužovat.

V hlavním městě země v Auckland, v němž minulý úterý (17. srpna) první případ komunitního přenosu zaznamenali, potrvá locdown ještě déle, a to až do úterý příštího týdne (31. srpna), uvádí ABC.

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
„Nejbezpečnější možností pro nás všechny je nyní držet se tohoto kurzu (locdownu) déle … Zbývá řada nezodpovězených otázek a při deltě potřebuje větší jistotu,“ uvedla Ardernová.

Nový Zéland zaznamenal za poslední den 35 nových případů zákazy koronavirus SARS CoV-2, čímž se počet osob infikovaných po objevení nového ohniska tohoto onemocnění ve městě Auckland zvýšil na 107.

S odvoláním na novozélandské ministerstvo zdravotnictví o tom informoval v pondělí deník The Guardian.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...