Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Na řeckém ostrově Euboia vypukl lesní požár, blíží se k turistické oblasti

on

Desítky hasičů za podpory hasičských letadel bojovali s lesním požárem, který v pondělí brzy ráno vypukl v jižní části řeckého ostrova Euboia (Evvia) severovýchodě od metropole Athény. Informovala o tom agentura AFP.

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
K požáru došlo méně než dva týdny poté, co oheň zničil severní část tohoto ostrova, který je oblíbenou dovolenkovou destinací, připomíná AFP.

Nejnovější požár vypukl blízko vesnice Fygia, kde museli evakuovat dvě obydlené čtvrti. Oheň se blížil k turisty oblíbené vesnici Marmari na jihozápadním pobřeží ostrova, kde místní úřady připravovali lodě na případnou evakuaci lidí, informovala aténská tisková agentura ANA.

K šíření plamenů přispíval silný vítr. S ohněm bojovalo 46 hasičů za podpory 20 hasičských vozidel, tří letadel a dvou vrtulníků.

Řecký úřad pro civilní ochranu v neděli varoval před „velmi vysokým rizikem“ požárů, které v průběhu pondělí mohou zasáhnout více místa v zemi, píše AFP.

Lesní požáry v uplynulých týdnech ničily ostrovy Euboia a Rhodos, lesy severně a severovýchodně od metropole Athény a části Peloponéského poloostrova. Požáry si vyžádaly nejméně tři oběti.

Řecká vláda připsala katastrofu nejhorší vlně veder v zemi za uplynulých několik desetiletí.

Klimatičtí experti varují, že extrémní počasí a požáry budou vyskytovat častěji v důsledku globálního oteplování.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...