Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Bitcoin poprvé od května překonal hranici 50 tisíc dolarů

on

Investoři začali znovu nakupovat digitální měny.

Cena virtuální měny Bitcoin se v pondělí poprvé za tři měsíce dostala nad úroveň 50 tisíc dolarů, protože investoři začali znovu nakupovat digitální měny.

Největší a nejznámější kryptoměna během pondělního obchodování v Asii stoupla přibližně o dvě procenta na 50.249,15 USD (43.054,71 eura).

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
To byla její nejvyšší hodnota od poloviny května, když ji začal potápět celou řadu problémů, včetně zásahu čínských úřadů proti virtuálním měnám a rozhodnutí šéfa Tesly Elona Muska přestat akceptovat platby Bitcoin pro obavy z nadměrné spotřeby elektřiny při těžbě a jejího vlivu na životní prostředí.

Výrobce elektromobilů však od té doby opět naznačil svoji podporu bitcoinu a zájem o něj projevilo i několik dalších významných investorů včetně zakladatele sociální sítě Twitter Jacka Dorseyho.

Bitcoin již vzrostl o více než 70 procent od svého poklesu na šestiměsíční minima pod hranicí 29 tisíc dolarů, kterých se dotkl v červnu. A objevily se už i spekulace, že by mohl začít stoupat k 100 tisíc dolarem.

Ale zatím je stále daleko od svého rekordu těsně pod úrovní 65 tisíc dolarů, kterou dosáhl v dubnu.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...