Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Ticho před bouří? Pod Tatrami se bojí ulic duchů

on

Nová Lesná zažívá realitní boom.

Na jedné straně tatranské osady, které na papíře vymírají a pořídit si v nich nové bydlení je téměř nemožná úkol, na straně druhé podhorské obce s rozsáhlými pozemky. To je realita, kterou řeší a v dalších letech budou intenzivně řešit starostové v regionu pod Vysokými Tatrami.

Bydlení s výhledem na Tatry lákalo a bude lákat i v příštích letech. Otázkou zůstává, do jaké míry budou vědět tlak soukromníků regulovat. Potenciál nové výstavby je totiž v regionu obrovský. Domácí se přitom bojí, že jim vyrostou ulice duchů.

výhled rozhoduje
Gerlachov, Nová Lesná, Velký Slavkov, Stará Lesná či Velká Lomnica. Tyto obce spojuje jeden podstatný znak – blízkost k Vysokým Tatrám. Dá se říci, že jsou v druhé linii hned za známými tatranskými osadami. Na rozdíl od nich však nejsou až tak „snížen“ tlakem ochranářů.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...