Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Strom života s biblickým podtextem

on

V křesťanství a jiných náboženství se historické prameny často zmiňují o Stromu života. Pokaždé se jedná o jiný příběh, i když princip je vždy stejný. Křesťani znají Strom života jako jabloň, která se nachází v Rajské zahradě. Z jeho kořenů vylezl had, který se snažil Evu přesvědčit, aby si utrhnula jablko z koruny stromu.

Strom života se objevuje nejen ve starých příbězích, ale narazíme na něj i ve filmech nebo v podobě šperků. Lidé nosí přívěsek Stromu života pro mnoho důvodů a v různém zpracování a designu. Stříbrný, zlatý nebo měděný. S nádechem starých keltů, vikingů nebo jako minimalistický přívěsek. Někdo ho nosí jako symboliku rodiny, víry v devět světů nebo jedinečnost a celistvost celého vesmíru.

V novodobém umění Strom života dokonce proslavil světově proslulý rakouský umělec Gustav Klimt, který vyobrazil strom ve stejnojmenném obraze „Strom života“.

Dodnes je inspirací pro velké množství umělců a není divu. Stromy jsou totiž fascinující! Šperky s námětem strom života si můžete koupit zde.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...