Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Užijte si Moravský kras se vším všudy, nabízí nádhernou letní dovolenou

on

Krásy Moravského krasu jistě stojí za poznání. I když se svou rozlohou může zdát poměrně malý – 92 km2 – ukrývá se zde mnoho krás. Najdete tu například více než tisíc jeskyní, smíšené lesy, bohatou faunu a flóru. Ať už do těchto míst vyrazíte autem, na kolech, na dovolenou, pěšky, s dětmi či bez dětí, rozhodně budete mít co zkoumat a prohlížet. Pokud zde budete chtít strávit dovolenou, prohlédněte si nabídku ubytování v Moravském krasu

Punkevní jeskyně

Tyto jeskyně patří mezi chloubu Moravského krasu. Ročně ji navštíví statisíce návštěvníků. Prohlídka začíná Předním dómem a pokračuje přes Sifonovitou chodbu, Hlinitými síněmi až do Zadního dómu. Následně můžete plout lodičkami, což jistě ocení především děti.

Jeskyně Balcarka

Spletitý labyrint chodeb, dómů a propastí s úctyhodnou krápníkovou výzdobou pohltí každého z nás. Jeskyni procházíte s průvodcem, který vám vše důkladně představí. Celá prohlídka trvá jednu hodinu, délka trasy je necelých 800 metrů a teplota vzduchu je sedm až osm stupňů.

Zámek Rájec nad Svitavou

O kousek dál jistě stojí za návštěvu zámek, který najdeme nedaleko Rájce-Jestřebí. Jedná se o nejvýznamnější architektonickou stavbu u nás. Zámek je vystavěn na tvrzi, která tu stála již ve třináctém století. Gotický hrad byl časem přestavěn na renesanční sídlo, které bohužel vyhořelo. Poté jej upravili na zámek s podobou rokokově klasicistní. Prohlédnout si můžete sbírku broušených křišťálových nádob, orientální porcelán, rodinné portréty a mnoho dalšího.  

Existuje velké množství míst, které vás svou krásou či historií učarují. Stihnout několik míst za jeden den, rozhodně není možné, proto doporučujeme, byť jen na víkend či dokonce na celý týden, si zajistit ubytování dle vašich představ. Ať už to jsou penziony nebo chalupy v Moravském krasu.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...