Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Jak proměníte vaše stěny na umělecké zátiší s obrazy

on

Vytvořte si doma umělecké zátiší. Vhodný výběr a vhodné umístění výtvarných i jiných děl dokáže udělat se stěnami doslova zázraky.

Zážitková police
Základem je barevné sjednocení a střídmost. Obrazy a fotografie v černých a bílých rámech můžete zkombinovat s doplňky z přírodních materiálů, jako jsou ratan či dřevo. Pokud máte ve své sbírce jakýkoliv oblíbený předmět s příběhem nebo rodinné dědictví, sem s ním!

Přečtěte si také
Letní kino nesmí chybět! Jak si v zahradě majitelka vytvořila hotovou oázu
Staré kovové klíče, rezavé nůžky, ale i sošky či kus vyplaveného dřeva z letní dovolenkové destinace budou spolu tvořit krásný umělecký celek, který vás bude těšit, kdykoliv projdete kolem.

Zážitková stěna s obrazy a fotkami
Zdroj: Real Homes

Podobnou instalaci můžete udělat i v menší měřítku použitím drobnějších dekorací a menších rámů.

Přečtěte si také
Jak si vyrobit jednoduché závěsné křeslo
Jednoduché, hravé a efektní
Budete potřebovat jen věšák, provázek a doslova cokoli zarámované. Kresby dětí, milostné dopisy, staré fotografie, kusy látky, retro plakáty … Rámy různých barev a velikostí zavěste do různých výšek a když vás jejich obsah omrzí, jednoduše ho vyměníte.

Obrazy a kresby na provázku na stěně
Zdroj: Real Homes

Tón v tónu
Vyberte si jednu ústřední barvu nebo motiv, který se bude opakovat ve více rámech. Tento koncept je ideální, pokud chcete podpořit nějakou barvu v místnosti nebo vyzvednout motiv na textiliích, případně dodat fádní působícímu interiéru trochu dynamiky.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...