Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Před těmito interiérovými trendy designéři varují! Proč byste se jim měli raději vyhnout?

on

Mnoho nových interiérových trendů vypadá v magazínu či v katalogu perfektně, ale odborníci před nimi varují. Víte, co se rozhodně nevyplatí zkoušet na vlastní pěst a do čeho by se nepustila ani většina designérů? Navíc nezapomínejme na to, že změny znamenají investici a ty výraznější určitě nechceme dělat jen na jeden-dva roky.

Jaké aktuální trendy a styly špičkoví interiéroví designéři nedoporučují (a speciální, pokud se do nich chcete pustit sami)?

maximalismus
Bobby Berk, americký designér, který pracuje pro mnoho slavných tváří, nedoporučuje trendový maximalismus. „Příliš mnoho je prostě příliš mnoho. V jádru jsem minimalista a líbí se mi prostory, které vytvářejí jeden celek a jsou čisté. I když si myslím, že maximalistický design s množstvím barev, výtisků a vzorů v mnoha prostorách funguje, upřednostňuji cosi organizovanější a tlumenější. Kdybych žil v maximalisticky řešeném prostoru, neustále bych měl nutkání párovat věci a ukládat je! „

maximalistický interiér
Zdroj: iStock

Shabby chic
Styl nazvaný Shabby chic prožívá své velké období. Co to vlastně je? Kombinace stylu vintage s luxusem, doplněná úmyslnými škrábanci, nedokonalostmi a chybami. Někteří mu připisují ženskou romantiku, jiní kýčovitost. Jeho základ má tvořit elegantní nedbalost, která evokuje časy minulé.

Přečtěte si také
Jednoduše a v souladu s tradicemi i přírodou: Rustikální interiérový styl
Již nyní je jasné, že není ideálem pro každého. Jak se ke stylu shabby chic vyjadřuje známý designér Amhad Freeman? „Cílem mého přístupu k designu je elegance a upravenost, takže se vším, co je přeplněné a maximalistické cítím osobní rozpor. Snažím se vytvářet pohodlné prostory, kde můžete strávit svůj život a jít za svými sny. Design vašeho bytu či domu na vás působí, ovlivňuje vás a já věřím, že by měl být klidný a vyrovnaný, abyste mohli po návratu z rušného dne a relaxovat. „

Interiér odľa Shabby chic s retro křeslem
Zdroj: iStock

Shabby chic může svou barevností, kombinacemi a schválně poškozeným nábytkem vyvolat příliš stimulace, což není vhodné, pokud chcete relaxovat. Další negativní věc, kterou mu mnozí připisují, je maximální neefektivnost a náročnost na údržbu.

absolutní klasika
Obáváte se jakýchkoliv novinek a trváte na tom, že chcete ve svém bytě či domě tradiční styl? Ani to není vždy nejlepší cesta k celkovému interiérovému designu. Proč? Protože tradiční interiéry jsou působivější a mnohem více vzrušující, když je kombinujeme s dalšími styly a odkazy.

Jídelna s klasickými židlemi a lustrem
Zdroj: iStock

Výsledkem je absolutně jedinečný osobní prostor, ve kterém se budete cítit dobře. Dodržování tradičních řešení funguje dobře v historických domech, ale pro většinu domácností je přínosem kontrast klasiky s modernějšími prvky. Tak, aby vznikly i nečekané okamžiky.

Na co se ještě vyplatí dát pozor?
dvoustupňové pulty
Držte se dál od kuchyňských linek, které jsou rozděleny na jednu část v běžné výši a druhou vyšší – sloužící jako bar. Všechno je to o rovnováze a takové řešení navíc omezuje funkční plochu.

Vícenásobné použití stejné témata osvětlení
Dobrým pravidlem je, že jedno svítidlo by mělo být v místnosti designově nejvýrazněji – v denní zóně obvykle nad jídelním stolem nebo gauči. Například, nevypadá dobře použití lampiónového typu svítidla i v kuchyni, iv jídelně, i nad konferenčním stolkem. Méně je i v tomto případě více.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...