Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Nový Zéland prodlužuje uzamčení, Írán hlásí rekord v počtu obětí

on

Barvy na covid automatu se změnily, oranžových je 12 okresů
Aktuální mapa šíření koronavirus na Slovensku >>>>
Jako Slovensko a svět bojuje s koronavirus >>>>
Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
Zprávy o koronavirus sledujeme online minutu po minutě:
8:10 SVĚT Australská policie udělila vysoké pokuty návštěvníkům jedné bohoslužby na předměstí Sydney, protože během shromáždění porušily platné omezení.

Dohromady 30 věřících muselo zaplatit pokutu ve výši 1000 australských dolarů (610 eur). Samotnému kostelu, kde se bohoslužba konala, uložili místní úřady peněžitý trest ve výši 5000 australských dolarů (3000 korun).

8:00 SVĚT Nový Zéland prodlouží o čtyři dny celostátní uzamčení, vláda v pátek opět posoudí pandemickou situaci a rozhodne, zda se uzamčení bude prodlužovat.

V hlavním městě země v Auckland potrvá locdown ještě déle, a to až do úterý příštího týdne.

„Nejbezpečnější možností pro nás všechny je nyní držet se tohoto kurzu (locdownu) déle … Zbývá řada nezodpovězených otázek a při deltě potřebuje větší jistotu,“ uvedla premiérka Ardernová.

Nový Zéland zaznamenal za poslední den 35 nových případů zákazy koronavirus, čímž se počet osob infikovaných po objevení nového ohniska tohoto onemocnění ve městě Auckland zvýšil na 107.

Na Novém Zélandu prodlužují uzamčení.
Na Novém Zélandu prodlužují uzamčení. (Zdroj: TASR / AP)
7:50 SVĚT Tchajwanská prezidentka Cchaj Jing-wen dostala vakcínu vyvinutou tchajwanskou firmou Medigen. Jde o první lokální vakcínu proti onemocnění Covid-19.

6:42 SLOVENSKO O vakcíně proti Covid-19 Vaxzevria společnosti AstraZeneca prohlásil v únoru Igor Matovič (OĽaNO) ještě jako premiér, že „o Astře víme své“. Objevily se také problémy s jejím dodávkami do zemí Evropské unie a Slovensko nakonec očkování touto látkou po smrti 47-leté ženy na trombózu pozastavilo.

Regionální šéf AstraZeneca pro střední Evropu Kuuno VAHER v rozhovoru pro SME popisuje, jak ve firmě vnímají tyto kauzy a kam směřuje vývoj dalších vakcín >>>>

6:00 SVĚT Íránské ministerstvo zdravotnictví zaznamenalo v neděli rekordních 684 úmrtí souvisejících s Covid-19. Zpráva přichází den poté, co úřady v zemi uvolnily protiepidemické opatření.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK
Írán uvolnil omezení, denní počet obětí je nejvyšší od vypuknutí pandemie
Čtěte
Od vypuknutí pandemie zemřelo v zemi v souvislosti s covidom dohromady 102 038 lidí. Za ostatních 24 hodin přibylo i 36 419 nakažených, čímž se jejich celkový počet zvýšil na 4 677 144.

Představitelé ministerstva připustili, že skutečný počet obětí a nakažených je vyšší. Přesto je však Írán i podle oficiálních statistik nejhorší zasaženou zemí na Středním východě.

0:00 SLOVENSKO Od dnes je z pohledu Covid automatu 67 okresů ve stupni monitoring a 12 okresů ve stupni ostražitosti.

Ke zhoršení došlo v Banské Štiavnici, Kežmarku, Levoči, Stropkově a Vranově nad Topľou a ke zlepšení v okrese Košice okolí a Stará Ľubovňa.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...