Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Tři jednoduché kroky, jak získat dotaci na tepelné čerpadlo

on

Neváhejte a využijte dotace na tepelná čerpadla – pro starší domy i pro novostavby v energetické třídě A0. Pokud vás dosud odrazovala byrokracie, máme pro vás jednodušší možnost. Ještě do konce září 2021 můžete získat novou dotaci přímo od výrobce – bez zdlouhavé registrace.

S tepelným čerpadlem ušetříte. Tato zařízení využívají zejména obnovitelné energie z přírodních zdrojů – ze země, vody nebo vzduchu, které jsou zdarma. Jen zhruba čtvrtinu energie je třeba dodat ve formě elektrické energie. O zbylých 75% se postará příroda spolu s tepelným čerpadlem. Vstupní investici si díky dotaci můžete výrazně snížit. I pravidelné účty za energii spotřebovanou na vytápění, ohřev vody a chlazení budou nižší, než u klasických způsobech vytápění.

Dotace bez registrace
Už nemusíte čekat na dotace z programu Zelená domácnostem, značka Vaillant vám poskytne dotaci už teď. A jakým způsobem ji získáte?

 1. Krok – ozvěte se
  Tato nabídka platí pro všechny kraje na Slovensku, včetně Bratislavského. Registrace není nutná. Stačí, když se zkontaktujete s autorizovanou montážní firmou přímo ve vašem regionu. Kontakt najdete v
  seznamu partnerů na webové stránce značky Vaillant. Autorizovaná montážní společnost vám poskytne dotaci formou slevy z ceny výrobku.
 2. Krok – výběr
  Dotované jsou zařízení typu vzduch / voda s jednoduchou instalací, s názvem aroTHERM plus nebo aroTHERM split. Tepelné čerpadlo získáte za zvýhodněnou cenu, k tomu Vaillant dotaci a můžete ušetřit až 3 250 eur. Dotaci získáte pouze v případě, že bude zakoupené a nainstalované od
 3. května 2021 do 30. září 2021.
 4. Krok – instalace
  Systém sestává z tepelného čerpadla, které se umístí k vnější stěně domu, na střechu garáže či do zahrady. Druhou část tvoří vnitřní (interiérová) jednotka se zabudovaným 185 l zásobníkem teplé vody. Ovládání bude možné i na dálku, přes aplikaci v smartphonu či tabletu, spolu s regulátorem a internetovým modulem.

monoblokové řešení
Využít tuto nabídku se vyplatí. Jednou z dotovaných možností je monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch / voda
(3 – 12 kW, A +++). Toto zařízení je naplněno přírodním chladivem extrémně ohleduplným k životnímu prostředí. Díky vysoké výstupní teplotě se může kombinovat s podlahovým vytápěním i s radiátory.
Dá se nainstalovat bez významných stavebních úprav, již za jeden den. Dalšími výhodami jsou jeho designové provedení a minimální hlučnost.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...