Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Plachta na auto je skvělý pomocník – jak ji vybrat a pečovat o ni?

on

Plachta na auto je bezpochyby skvělým pomocníkem pro lidi, kteří nemají možnost své auto garážovat. Jednoduše řečeno, plachta poskytne takzvaný přístřešek, který dokáže auto ochránit před nepřízní počasí, ale i nenechavými lidmi. Pokud přemýšlíte, že takovou plachtu pořídíte i na vašeho čtyřkolového miláčka, ale nejste si jistí, jakou z toho širokého výběru zvolit, poradíme vám. Také vám prozradíme, jak se o takového pomocníka starat, abyste jej měli na dlouhé roky stále jako nového.  

Před nákupem se raději dvakrát přesvědčte

Ano, vybrat autoplachtu nemusí být tak jednoduché, jak se může zdát. Ze všeho nejdříve je důležité odpovědět si na několik otázek. Budete mít auto pod plachtou v garáži? Nebo venku? V případě, že se jedná o první možnost, stačí pouze lehká a levnější plachta. V případě druhé, je potřeba vybrat takovou, která je pevná a má vloženou výztuhu proti krupobití a děsti.   

Další otázkou je, zda je plachta velikostně vhodná pro váš vůz. Nezapomínejte, že ochranná autoplachta musí váš vůz pěkně obepnout a nesmí vznikat prostor – mezera, kudy proniknou nečistoty. V takovém případě se jistě vyplatí investovat do plachty, která je vytvořena přesně pro váš vůz. 

A jak o ni pečovat?

Je třeba myslet na to, že nejen o auto je třeba pečovat, ale i o samotnou plachtu. Nečistoty – prach, listy, větvičky a jiné, mohou plachtu protrhnout. Je tedy vhodné alespoň jednou měsíčně plachtu opláchnout vodou. Rozhodně nepoužívejte žádné agresivní čističe či dokonce acetonové přípravky. Všechny poškozují použité PVC. Také ji čas od času zkontrolujte, zda není někdy děravá. A pokud ji budete delší dobu skladovat, odložte ji nejlépe do nějakého pytlu a na suché místo, kde se nazadržuje vlhkost – ať neplesniví. 

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...