Úterý, 28 března, 2023
aktualne
aktuality

Co všechno musíme udělat proto, aby BIM nebyl jen fenomén?

on

O Building Information Modeling (BIM) se ve spojení s digitalizací stavebnictví hovoří již dlouho. Zatím však stále není příliš vidět. Je pravdou, že BIM přináší zcela zásadní přidanou hodnotu pro majitele budov? Jaký konkrétní přínos vlastně majitelům budov nabízí digitální dvojče stavby, které získají díky projektování objektu v BIM?

Co všechno musíme udělat proto, abychom byli BIM? Jaké konkrétní výhody nabízí investorům interaktivní vizualizace stavby?  K čemu lze inteligentní BIM model obsahující detaily a komplexní informace o jednotlivých technických řešeních objektu ve fázi správy a provozu budovy v praxi využít? Přináší BIM projekt skutečně naprosto novou kvalitu, efektivitu spolupráce a transparentnost?

To jsou otázky, na které v prvním díle podcastové série BIM JAKO FENOMÉN hledali společně odpovědi Erik Štefanovič, jednatel DELTA Group ČR a BIM manager a certifikovaný projektant Martin Mišún.

Podcast si můžete poslechnout zde. Příjemný poslech.

BIM JAKO FENOMÉN – 1.díl: BIM projekce – YouTube

Pokud byl pro Vás podcast přínosný, můžete se těšit na druhý díl, který je plánovaný na duben a bude se věnovat procesu schvalovacího řízení a připravenosti legislativy a úřadů na BIM projekty, jež se stanou od roku 2023 pro nadlimitní veřejné zakázky běžnou praxí.

Projekty pozemní výstavby, které DELTA Group realizovala v BIM si můžete prohlédnout ZDE.

Mohlo by Vás zajímat

Ukrajina uvalila sankce na poslance za snahu o diskreditaci Bidena

Andrija Derkača viní ze spolupráce s Ruskem a zasahování do prezidentských voleb v USA. Ukraine sanctions lawmaker accused of meddling in U.S. election https://t.co/rggNgkCKQP https://t.co/SVTezXjWnw 23.8.2021...